HomenewsyFałszywa policjantka dzwoni do osób starszych

Fałszywa policjantka dzwoni do osób starszych

Fałszywa policjantka dzwoni do osób starszych

W ostatnich miesiącach wciąż powraca temat oszustw, których dokonują żerujący na ludzkiej naiwności wyłudzacze gotówki. Najczęściej ich ofiarami padają osoby starsze wierzące w zmyślone historie i chcące pomóc członkom swojej rodziny lub służbom rozpracowującym grupy przestępcze.

W pierwszej połowie lutego na komendę policji zgłosiło się kilku mieszkańców Puław, którzy odebrali telefony od fałszywej policjantki. Na szczęście zachowali zdrowy rozsądek, nie wdali się w dyskusję i nie zdradzili informacji o swoich oszczędnościach.

kom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Jak relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak fałszywa policjantka przedstawiała się jako „Ewa Górska”, rzeczniczka puławskich mundurowych podkreśla, że taka osoba nie pracuje w policji na terenie powiatu puławskiego. Kobieta wypytywała osoby, do których dzwoniła, o lokaty bankowe, oszczędności i ich kwoty. Oszustka straszyła, że jeśli nie będą z nią współpracować, poniosą odpowiedzialność karną. Na szczęście osoby starsze, które rozmawiały z fałszywą policjantką nie dały się oszukać i powiadomiły o wszystkim organy ścigania.

Autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.