HomenewsyNowy prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy

Nowy prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy

Nowy prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy

Marcin Kowalczyk został nowym prezesem Zarządu Grupy Azoty Puławy. Taką decyzję na piątkowym posiedzeniu podjęła Rada Nadzorcza Spółki. To nie jedyna zmiana we władzach puławskiego kombinatu chemicznego. Nowym wiceprezesem został Paweł Bryda.

Ruchy kadrowe w puławskich Azotach to pokłosie styczniowych rezygnacji Tomasza Hryniewicza i Renaty Tyszer, którzy zajmowali odpowiednio funkcję prezesa oraz wiceprezesa Spółki. Nowy prezes zarządu ostatnio pracował w Ministerstwie Aktywów Państwowych, wcześniej Marcin Kowalczyk pełnił analogiczną funkcję w PGE Dystrybucja, zasiadał też w Radzie Nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego. Z kolei Paweł Bryda w ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora jednego z departamentów w PGE Dystrybucja, wcześniej był członkiem zarządów szeregu instytucji, między innymi Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zarówno Marcin Kowalczyk jak i Paweł Bryda zostali powołani na 3-letnie kadencje.

Oprócz nowego prezesa i wiceprezesa w skład Zarządu puławskiej spółki wchodzą jeszcze Justyna Majsnerowicz, Jacek Janiszek i Andrzej Skwarek.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.