HomenewsyMikołajkowe zawody atletów w Kuźni Formy

Mikołajkowe zawody atletów w Kuźni Formy

Mikołajkowe zawody atletów w Kuźni Formy

W sobotę w sali treningowej Kuźni Formy przy ul. Piłsudskiego rozgrywana była III edycja Mikołajkowych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach wzięło udział niemal 100 zawodników i zawodniczek.

Kamil Furtak i Marcin Furtak – Kuźnia Formy, organizatorzy

Rzecz jasna, organizatorzy uwzględnili w trakcie wydarzenia kategorie wiekowe oraz wagowe, oczywiście zadaniem uczestników było „wyciśnięcie” jak najcięższej sztangi. Marcin i Kamil Furtakowie wyrazili radość z tego, że dyscyplina się rozwija. Byli też pozytywnie zaskoczeni tym, że na zawody przyjechali uczestnicy nie tylko z województwa lubelskiego.

Jak ocenili uczestnicy i organizatorzy, rywalizacja stała na wysokim poziomie. Odnotowano kilka wartościowych rezultatów, choć jak usłyszeliśmy wszystkim zależało także na dobrej zabawie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z udokumentowanym wynikiem. Najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych uhonorowano medalami. Trzy pierwsze lokaty nagrodzono upominkami rzeczowymi.

Kamil Furtak i Marcin Furtak – Kuźnia Formy, organizatorzy

Organizatorzy przyznali, że frekwencja na zawodach z roku na rok jest coraz większa i z tego powodu myślą, o zmianie lokalizacji, aczkolwiek zawodnicy podkreślają, że obecne miejsce „ma swój klimat”.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku czeka nas kolejna edycja Mikołajkowych Zawodów. Zadają sobie tylko jedno pytanie, czy uda się do tego czasu zakończyć inwestycję, którą bracia Furtakowie prowadzą w budynku Domu Handlowego Powiśle, gdzie powstaje nowe centrum treningowe Coloseum.

autor: P. Nowosadzki

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.