HomenewsyBieg i Marsz Mikołajów za nami

Bieg i Marsz Mikołajów za nami

Bieg i Marsz Mikołajów za nami

Kolejna edycja charytatywnego Biegu Mikołajów za nami. W tym roku, w porównaniu do lat ubiegłych, zmieniła się między innymi lokalizacja imprezy, a bieg nie był jedyną możliwą formą uczestnictwa w wydarzeniu.

Tym razem fani aktywności fizycznej na świeżym powietrzu wystartowali bowiem spod Karczmy Parchatka. Jak poinformowała Fundacja BezMiar, organizator imprezy, w wydarzeniu wzięło udział blisko 500 osób przebranych w charakterystyczne stroje Mikołaja. Uczestnicy wydarzenia mieli do wyboru tradycyjny bieg bądź marsz z kijkami nordic walking – sobotnia impreza była bowiem jednocześnie podsumowaniem tegorocznej edycji Nordikiady. Przygotowana trasa z pewnością stanowiła niemałe wyzwanie dla uczestników, jej spora część prowadziła bowiem przez wąwozy i lasy.

Andrzej Orłowski – uczestnik wydarzenia, Maryla Miłek – Fundacja BezMiar

Jeden z uczestników imprezy Andrzej Orłowski przyznawał, że trasa była dla niego bardzo wymagająca. Pochwalił organizację biegu, podkreślił, że bierze w nim udział co roku. Andrzej Orłowski przyznał też, że bardzo ważny jest dla niego charytatywny wymiar imprezy. – Miłośnicy nordic walking wyszli na trasy, jedni na 11, drudzy na 6 kilometrów, potem wszyscy razem spotykam się i świętujemy – mówiła Maryla Miłek z Fundacji BezMiar, organizatorka wydarzenia. Ci, którzy w tym roku uczestniczyli co najmniej w 10 rajdach, otrzymali pamiątkowe statuetki. Początek następnej edycji Nordikiady planowany jest w kwietniu.

Nie możemy zapominać o charytatywnym wymiarze tego wydarzenia – uczestnicy przekazywali konserwy z długim terminem przydatności na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Puławach.

Wyniki:

Bieg Open mężczyzn:

1. Andrzej Orłowski
2. Grzegorz Weremko
3. Michał Tyburek
Bieg Open kobiet:
1. Danuta Woszczek
2. Magdalena Gajek
3. Kinga Kozak
Marsz Nordic Walking mężczyzn:
1. Waldek Hryciuk
2. Paweł Szubartowski
3. Piotr Mazurek
Marsz Nordic Walking kobiet:
1. Joanna Posikata
2. Małgorzata Pomarańska
3. Małgorzata Guzek
Najlepsze czasy Biegu Mikołajów wśród puławian uzyskali:
Mężczyźni Open:
1. Grzegorz Weremko
2. Przemysław Rybak
3. Michał Kuszyński
Kobiety Open:
1. Kinga Kozak
2. Iwona Latańska
3. Iwona Strażyc
autorzy: P. Skibniewski, A. Koter, M. Owczarz
Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.