Homenewsy2. Biennale Fotografii Puławskiej

2. Biennale Fotografii Puławskiej

2. Biennale Fotografii Puławskiej

W najbliższą sobotę w Puławskiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż 2. Biennale Fotografii Puławskiej. Odwiedzający „Dom Chemika” będą mogli podziwiać zdjęcia rodzimych fotografów – tym razem jednak nie będą to kadry z samych Puław, ale wykonane wszędzie, gdzie bystre oko dostrzegło niezwykłość otaczającego nas świata.

Na wystawie znalazły się 34 zdjęcia wybrane spośród aż setki zgłoszonych.

Danuta Kuciak – członek jury 2. Biennale Fotografii Puławskiej

Członkini jury Danuta Kuciak zaprosiła na wernisaż wszystkich miłośników fotografii, sztuki, jak również osoby, które na co dzień nie są zbytnio związane z szeroko pojętą sztuką. Danuta Kuciak podkreśliła, że przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Towarzystwo Inicjatyw Własnych Inspiracje oraz Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika. Uczestnicy mogli nadsyłać 5 fotografii, z których członkowie jury wybierali maksymalnie trzy najlepsze. Członkini konkursowego jury podkreśla, że komisja szuka w nadesłanych pracach „prawdy”, oryginalności spojrzenia a także umiejętności budowania właściwej kompozycji obrazu, kreowania interesującego obrazu świata oraz wrażliwości.

Tematyka przeglądu była otwarta, dlatego na wystawie pojawią się fotografie przyrodnicze, reportażowe, a także portrety. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających od 7 do 25 listopada w godzinach od 8:00 do 16:00.

Autor: M. Owczarz

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.