HomenewsyNieskuteczna próba oszustwa „na wnuczka”

Nieskuteczna próba oszustwa „na wnuczka”

Nieskuteczna próba oszustwa „na wnuczka”

W środowe popołudnie mieszkańcy Puław korzystający z miejskiego systemu powiadomień otrzymali ostrzeżenie o kolejnej próbie oszustwa metodą „na wnuczka”, która jest chętnie wykorzystywana przez przestępców i, niestety, często okazuje się skuteczna.

Tym razem ofiara nie dała się oszukać.

– Do 88-letniej mieszkanki Puław zadzwonił mężczyzna, który przekazał informację, że jej wnuk spowodował wypadek, potrącił dziecko i ona musi wpłacić 60 tysięcy złotych, żeby wnuk uniknął tymczasowego aresztowania – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodaje przedstawicielka Policji, kobieta nie dała się omamić oszustowi, rozłączyła się i zweryfikowała otrzymaną informację. Podkom. Rejn-Kozak podkreśliła, że to już kolejna próba tego rodzaju oszustwa na terenie naszego powiatu w ostatnim czasie, na szczęście nieudana. Rzeczniczka puławskiej Policji po raz kolejny zaapelowała o rozsądek i weryfikowanie otrzymanych informacji zwłaszcza od osób nieznajomych oraz jeśli te wiadomości dotyczą kwestii finansowych.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Dołączamy się do policyjnych ostrzeżeń i apeli – pamiętajmy aby nigdy nie przekazywać pieniędzy w gotówce osobom podającym się za przedstawicieli policji, prokuratury czy urzędów. Jeśli o większą kwotę prosi rzekomy członek rodziny nie ulegajmy emocjom i spróbujmy takie informacje zweryfikować.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.