HomenewsyPuławskie biegaczki z medalami

Puławskie biegaczki z medalami

W weekend w Radomiu rozegrano Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce do lat 20. W zawodach świetny występ zaliczyły biegaczki zrzeszone w klubie Wisła Puławy.

W piątek złoto wywalczyła puławska sztafeta. W biegu 4 razy 100 metrów puławianki w składzie Liwia Włoszczyk, Wiktoria Oko, Zuzanna Gozdera oraz Alicja Sielska okazały się bezkonkurencyjne, uzyskując rezultat 46 sekund i 30 setnych. Mistrzostwo Polski wywalczyła również Wiktoria Oko w starcie indywidualnym, która w finałowym biegu na 400 metrów przez płotki osiągnęła znakomity rezultat, 58 sekund i 3 setne. Ten wynik to rekord życiowy Wiktorii na tym dystansie. Tym samym zawodniczka wypełniła tez minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Kolumbii. Następnego dnia najlepszy czas w finałowym biegu na 100 metrów przez płotki uzyskała Alicja Sielska. Rezultat puławskiej zawodniczki to 14 sekund i 3 setne, w ten sposób Alicja ustanowiła swój rekord życiowy na tym dystansie. W tym samym wyścigu tuż za podium finiszowała Zuzanna Gozdera, a piąte miejsce przypadło Liwii Włoszczyk.

Sekcji lekkoatletycznej Wisły Puławy a w szczególności trenerowi Sławomirowi Muratowi i samym zawodniczkom składamy serdeczne gratulacje.