HomenewsySołtys Parchatki dzieli się pigwą [VIDEO]

Sołtys Parchatki dzieli się pigwą [VIDEO]

Sołtys Parchatki dzieli się pigwą [VIDEO]

Sołtys Parchatki postanowił podzielić się z innymi dobrami, których ma w nadmiarze. Na swoim płocie w ostatnich dniach zaczął wywieszać reklamówki z owocami pigwowca.

Osoby chętne wykorzystać je w swojej kuchni mogą za darmo skorzystać z uprzejmości gospodarza i poczęstować się. To rzadki widok w dzisiejszych czasach, dlatego budzi zdziwienie i pozytywnie zaskakuje nie tylko przechodniów, ale też przejeżdżających drogą podróżnych.

– To nie jest tak, że chciałem się podzielić tylko z mieszkańcami Parchatki, [pigwa] nieźle obrodziła w tym roku i ten naddatek stanowi to, czym mogę się podzielić – mówi sołtys Parchatki Ryszard Rybczyński. Jak dodaje, z początku jego wspólna akcja z żoną wywołała pewne zdziwienie wśród mieszkańców. Teraz chętnie korzystają oni z zostawionych przez sołtysa owoców. Ryszard Rybczyński zauważył w swojej wypowiedzi, że pigwa znajduje w kuchni wiele zastosowań, można ją wykorzystywać między innymi do robienia nalewek, przetworów, kompotów, win czy dżemów. Sołtys Parchatki podkreślił na zakończenie swojej wypowiedzi, że dzieli się tym, co ma, ponieważ dobro wraca.

Ryszard Rybczyński – sołtys Parchatki

To nie pierwszy raz, kiedy sołtys czyni tak miły gest w stronę innych. W podobny sposób częstował sąsiadów także w poprzednich latach. Krzewy, które wiosną miały być ozdobą ogrodu, co roku zaskakują gospodarza obfitym owocowaniem. Owoce wykorzystane zostaną na przetwory i rozgrzewające nalewki.

Autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.