HomenewsyWernisaż prac artystów Ziemi Puławskiej [VIDEO]

Wernisaż prac artystów Ziemi Puławskiej [VIDEO]

Wernisaż prac artystów Ziemi Puławskiej [VIDEO]

Już po raz dziesiąty artyści związani z Ziemią Puławską zaprezentują wykonane przez siebie prace w ramach Puławskiego Przeglądu Środowiska Artystycznego. Z początku wystawy pod nazwą „Prezentacja Środowiska Plastycznego Puław” były organizowane w Willi Samotnia. Od 2006 roku co 3 lata ekspozycja jest prezentowana w Puławskiej Galerii Sztuki przy Domu Chemika.

Przegląd Puławskiego Środowiska Artystycznego to wystawa zróżnicowana, otwarta zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Tegoroczna ekspozycja składa się z ponad 50 prac, wielu z artystów prezentujących swoje dzieła, prezentuje swoje dzieła w tej wystawie już od samych początków jej organizacji, czyli od 2000 roku.

– W tegorocznej edycji bierze udział 56 osób, prezentujących różne postawy artystyczne, gatunki i techniki – informuje Kamila Salwowska-Duk z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. W wystawie można dostrzec sztukę przedstawiającą, portrety, pejzaże, martwą naturę, sztukę abstrakcyjną czy obiektową. Kamila Salwowska-Duk zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy, jak podkreśliła – każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Kamila Salwowska-Duk – Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

Wernisaż prac w Puławskiej Galerii Sztuki odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18:00, wystawę będzie można tam oglądać do 26 listopada w dni robocze od 8:00 do 16:00.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.