HomenewsyFauna w malarstwie i obiektywie

Fauna w malarstwie i obiektywie

Fauna w malarstwie i obiektywie

Fauna w malarstwie i obiektywie” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się w miniony piątek w Galerii Sztuki Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Autorami ekspozycji są Grzegorz Kłosowski oraz Janusz Dziurawiec.

Grzegorz Kłosowski to artysta malarz, ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, z wyboru fotograf przyrody. Specjalizuje się w fotografowaniu dzikich zwierząt w naturalnym środowisku, zwłaszcza scen łączących reporterską dynamikę z malarską plastyką. Najczęstszymi bohaterami jego zdjęć są natomiast dzikie ptaki. Warto dodać, że jest także jurorem konkursów filmowych i fotograficznych.

Artysta malarz i fotografik Janusz Dziurawiec to kolega z roku Grzegorza Kłosowskiego, również studiował na Wydziale Malarstwa w Warszawskiej ASP. Janusz Dziurawiec bierze czynny udział w życiu artystycznym, wystawach konkursowych, tematycznych i przeglądowych. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. W początkowej fazie swojej twórczości skupiał się na oddaniu egzystencji człowieka zanurzonego w gorszej stronie wielkiego miasta, żyjącego na szarych blokowiskach.

W ostatniej dekadzie artysta zwrócił się ponownie ku tematyce miasta, maluje jednak jego jasną, zarazem bardziej kolorową stronę, m. in. rozpoznawalne budowle warszawskie, na tle których toczy się codzienne miejskie życie.

To bardzo interesujące spojrzenie dwóch artystów na świat zwierząt zarówno tych dzikich jak i domowych można będzie oglądać w Puławskiej Galerii Sztuki do 18 lutego.

Autor: P. Nowosadzki

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.