Homenewsy1.liga cenny punkt Wisły Puławy zdobyty w Legnicy

1.liga cenny punkt Wisły Puławy zdobyty w Legnicy

Remisem 1:1 zakończył się piątkowy pojedynek Wisły Puławy z Miedzią. Bramkę dla gospodarzy w 43 minucie zdobył Damian Rasak, a wyrównał w 84 minucie Konrad Nowak.

Od samego początku gra toczyła się w bardzo szybkim tempie. Już w pierwszej minucie meczu Sylwester Patejuk w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, zmusił Pawła Kapsę do pokazania swoich umiejętności. W 13 minucie w świetnej sytuacji w polu karnym znalazł się Mariusz Idzik po podaniu Toniego Kolehmainena ale i tym razem piłka nie wpadła do siatki. Obie drużyny grały twardo i żaden z zawodników nie odstawiał nogi, a gra przenosiła się z jednej połowy na drugą, Wisła swoją szansę miała jeszcze w 32 minucie gdy sędzia podyktował rzut wolny przed polem karnym Miedzi. Do piłki podszedł Sylwester Patejuk, który uderzył płasko po ziemi, a piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. W momencie gdy już wydawało się, że na przerwę drużyny zejdą z czystymi kontami, kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Damian Rasak i w 43 minucie Miedź objęła prowadzenie. Na drugą połowę Wiślacy wyszli mocno skoncentrowani, mimo tego nie wiele brakowało by w 52 minucie przegrywali 0:2. Na szczęście piłka po strzale Damiana Rasaka odbiła się od słupka bramki  Nazara Penkovca i wyszła w pole karne, a tam przejęli ją obrońcy Wisły. Wiślacy starali się doprowadzić do wyrównania, ale czasami brakowało dokładności a innym razem obrońcy Miedzi utrudniali to zadanie. Upragnioną bramkę dla Wiślaków zdobył 84 minucie Konrad Nowak. W pole karne legniczan wpadł wprowadzony na boisko 10 minut wcześniej napastnik Wisły. Bramkarz miejscowych nie miał żadnych szans. W doliczonym czasie gry swoją szansę na zwycięską bramkę miał Dawid Pożak, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę ponad bramką. Wiślacy po niezłym meczu wyrwali w Legnicy bardzo cenny punkt i walczą dalej, kolejne spotkanie już w sobotę – 13 maja – tym razem rywalem na boisku w Puławach będzie Stal Mielec.

Wisła Puławy – Miedź Legnica 1:1 (0:1)

84′ Konrad Nowak, 43′  DamianRasak

Wisła: Penkowec – Sedlewski, Żemło, Poznański, Litwiniuk, Hiszpański, Maksymiuk, Kolehmainen (37 Popiołek), Patejuk, Smektała (74 Pożak), Idzik (73 Nowak).

tekst: W. Antosz (popr. red.)