HomenewsyWystawa Katarzyny Filipczak w ODK Junior

Wystawa Katarzyny Filipczak w ODK Junior

Wystawa Katarzyny Filipczak w ODK Junior

Już po raz kolejny Katarzyna Filka Filipczak zaprezentowała swoje prace podczas wernisażu w Osiedlowym Domu Kultury Junior działającym przy Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Ostatni raz malarka wystawiała swoje dzieła w tym samym miejscu w grudniu 2021 roku. Tym razem wystawa jest nieco inna, bo artystka w przeciwieństwie do poprzedniej prezentacji pokazała miłośnikom swojej twórczości obrazy z elementami roślinnymi, zwierzęcymi oraz pejzaże.

Katarzyna „Filka” Filipczak – malarka

Artystka podkreśla, że chciała, by wystawa różniła się od prezentowanej wcześniej. Na wystawie prezentowane są portrety, przyroda, architektura, Katarzyna Filipczak podkreśla, ze cały czas stara się poszukiwać w swojej twórczości czegoś nowego. Dodała też, że cechą charakterystyczną jej malarstwa jest różnorodność. Mówiąc o samym procesie malowania, Katarzyna Filipczak podkreślała, że w jej przypadku przebiega on szybko.

Malarka swoje pierwsze kroki malarskie stawiała w 2017 r. Najpierw były to pastele suche, ale tak naprawdę „odnalazła się” dopiero w technice olejnej. Katarzyna Filipczak Ukończyła studia magisterskie – filologię słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe – pedagogikę opiekuńczą na UMCS w Lublinie.Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Wystawę Katarzyny Filipczak w Osiedlowym Domu Kultury Junior będzie można oglądać co najmniej do połowy listopada.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.