HomenewsyZwiązkowcy Azotów znów protestują

Związkowcy Azotów znów protestują

Związkowcy Azotów znów protestują

We wtorkowe popołudnie odbył się kolejny już protest pracowników Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy SA przeciwko jak wielokrotnie tłumaczyli likwidacji firmy, obniżaniu płac i redukcji zatrudnienia oraz blokowaniu przez zarząd puławskiego kombinatu wyjścia „Puław” z Grupy Azoty.

Podczas wtorkowego protestu związkowcy przyprowadzili symboliczną taczkę dla prezesa Grupy Azoty ZA „Puławy” SA Marcina Kowalczyka, przy tej okazji oskarżając zarząd spółki o blokowanie przepływu informacji i dokumentów na temat kondycji Azotów do Orlenu.

Protestujący pracownicy w swoich wypowiedziach potwierdzili, że liczą na poprawę sytuacji Azotów poprzez fuzję z Orlenem. Przed budynkiem dyrekcji firmy podczas protestu obecni byli kandydaci na posłów: Michał Krawczyk, Grzegorz Nowosadzki z KO, Sławomir Seredyn, Romana Rupiewicz z Trzeciej Drogi oraz kandydat na senatora Jan Rajchel.

Sławomir Wręga – Komitet Obrony Puław

– Dziesięć lat funkcjonowania Zakładów Puławy w Grupie Azoty doprowadziło nas na skraj bankructwa – stwierdził Sławomir Wręga z Komitetu Obrony Puław. Podczas swojego wystąpienia stwierdził, że zarząd spółki blokował poprzez zewnętrzną spółkę przekazywanie jakichkolwiek materiałów do PKN Orlen w celu uniemożiwienia wyjścia Zakładów Azotowych Puławy z grupy Azoty. Zdaniem związkowców, dalsze pozostawanie w Grupie Azoty doprowadzi do likwidacji puławskiego przedsiębiorstwa.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter, M. Strzelecka

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.