HomenewsyDzień Integracji Słowiańskiej w ZSO nr 2

Dzień Integracji Słowiańskiej w ZSO nr 2

Dzień Integracji Słowiańskiej w ZSO nr 2

Uczniowie z Polski, Białorusi i Ukrainy świętowali w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach Dzień Integracji Słowiańskiej. W piątek po południu społeczność szkoły, która jest dzisiaj mieszanką narodowości słowiańskich spotkała się, by pokazać sobie nawzajem zwyczaje, kulturę, a nawet kuchnię.

Dzisiaj uczniowie innych narodowości stanowią już niemal 5% liczby uczniów tej szkoły i nie są to tylko uchodźcy, którzy przybyli do naszego kraju po 24 lutego. W „piątce” uczy się także młodzież, która znalazła się w Polsce na długo przed wybuchem konfliktu zbrojnego w Ukrainie.

 

Anna Nowosadzka – Dyrektor ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina

– Już od wielu lat uczniowie z Ukrainy i Białorusi kształcą się w szkole, natomiast po wybuchu wojny w Ukrainie liczba tych uczniów zwiększyła się kilkukrotnie – przyznaje dyrektor ZSO nr 2 Puławach Anna Nowosadzka. Jak dodała, uczniowie z zagranicy stanowią ok. 5% wszystkich uczących się w „piątce”. Piątkowe wydarzenie służyło integracji młodzieży, uczniowie z Ukrainy i Białorusi prezentowali m.in. swoje tradycyjne tańce. Dyrektor ZSO nr 2 podkreśliła, że celem zorganizowania integracji było szerzenie szacunku dla odmienności kulturowej.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było wspólne sadzenie roślin w strefie sPokoju, która została przygotowana m.in po to, by w słoneczne dni przed budynkiem szkoły można było przeprowadzić zajęcia, otwarte lekcje, czy po prostu odpocząć.

Autorzy: P. Nowosadzki, M. Owczarz, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.