HomenewsyŚwiatowy Dzień Jaja w Zakładach Azotowych

Światowy Dzień Jaja w Zakładach Azotowych

Światowy Dzień Jaja w Zakładach Azotowych

Światowy Dzień Jaja to jedno z nietypowych świąt, które ma na celu promować spożywanie jajek. Obchodzone jest każdego roku w drugi piątek października.

W tym roku do obchodów postanowili dołączyć przedstawiciele związków zawodowych działających w Grupie Azoty Puławy. Organizatorzy obchodów, Komitet Obrony Puław, chcieli przekazać zarządowi puławskiego zakładu symboliczny koszyk jaj.

Sławomir Wręga – Komitet Obrony „Puław”, ZZPRC

Przedstawiciel związków zawodowych działających przy Grupie Azoty Sławomir Wręga stwierdził, że związkowcy nie potrafią już tłumaczyć pracownikom, dlaczego jest „tak źle”, nie potrafią też w sposób odpowiedzialny stwierdzić, że „będzie lepiej”. W jego opinii „firma jest zwijana, a wynagrodzenia ograniczane”. Sławomir Wręga mówił też o tym, że instalacje chemiczne „Puław” są przygotowywane do postoju zimowego, podczas gdy w innych przedsiębiorstwach Grupy Azoty np. w Tarnowie są uruchamiane. Związkowiec mówił też o płacy w puławskich Azotach, która, według jego słów, od czasu konsolidacji spółki w 2012 roku spadła o 50% średniej krajowej.

Komitet Obrony Puław utworzyli członkowie 6 z 7 związków zawodowych działających w Grupie Azoty Puławy.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.