HomenewsyŚwieć Przykładem – akcja edukacyjna Policji

Świeć Przykładem – akcja edukacyjna Policji

Świeć Przykładem – akcja edukacyjna Policji

Wraz z początkiem października ruszyła policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pod hasłem „Świeć Przykładem”. Kampania jest skierowana do pieszych i jak nietrudno się domyślić dotyczy idei propagowania noszenia odblasków.

Rozpoczynający się właśnie okres jesienno-zimowy jest zazwyczaj najgorszym pod względem liczby wypadków na polskich drogach z udziałem pieszych. Szybko zapadający zmrok, kapryśna pogoda i ciemne ubrania pieszych nie są sprzymierzeńcem kierujących. Dlatego policjanci między innymi przy pomocy specjalnego spotu na swoich stronach internetowych przypominają, że noszenie elementów odblaskowych znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa użytkowników dróg.

W akcję włączają się także puławscy mundurowi. Przedstawicielka puławskiej Komendy, kom. Ewa Rejn-Kozak podkreśla, że elementy odblaskowe warto nosić nie tylko poza obszarem zabudowanym, gdzie istnieje taki obowiązek. Brak odblasków u pieszego czy rowerzysty oznacza wydłużony czas reakcji kierowcy i większe ryzyko wypadku. Osoby, które nie posiadają odblasków poza obszarem zabudowanym mogą liczyć się z mandatem.

kom. Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP w Puławach

Dołączamy się do apeli Policji o korzystanie z elementów odblaskowych. Ich noszenie może uratować życie.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Grafika: Policja

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.