HomenewsyNocny pożar przy ul. Sieroszewskiego

Nocny pożar przy ul. Sieroszewskiego

Nocny pożar przy ul. Sieroszewskiego

W nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z domów przy ul. Sieroszewskiego w Puławach doszło do niewielkiego pożaru. Dzięki szybkiej reakcji domowników wezwane służby ugasiły ogień, który zaczął rozprzestrzeniać się w pobliżu kominka. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– O godz. 3:27 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach wpłynęła informacja o pożarze w budynku jednorodzinnym w miejscowości Puławy, po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej zastano wydobywający się dym z okien w budynku jednorodzinnym – relacjonuje st. kpt. Konrad Wójcik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Jak dodaje, po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się w kotłowni w części podpiwniczonej obiektu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączając dopływ energii elektrycznej oraz gazu do budynku. Pożar ugaszono, budynek został oddymiony przy użyciu wentylatora. Zamieszkujące ten obiekt 4 osoby dorosłe opuściły go przed przybyciem straży pożarnej. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej. Z informacji przekazanej przez rzecznika puławskich strażaków wynika, ze przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia, w pobliżu kominka składowane było drewno opałowe, które zapaliło się.

st. kpt. Konrad Wójcik – rzecznik prasowy KPPSP w Puławach

Wraz z nastaniem chłodniejszych dni rozpoczął się sezon grzewczy. Niestety właśnie w okresie jesienno zimowym najczęściej dochodzi do pożarów w domach, czasami przez nieostrożność, a często przez zaniedbanie.

Autorzy: K. Barszczewski, M. Owczarz

foto: RS

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.