HomenewsyKontrola poselska w Grupie Azoty Puławy

Kontrola poselska w Grupie Azoty Puławy

Kontrola poselska w Grupie Azoty Puławy

W poniedziałkowe popołudnie posłanki Marta Wcisło i Dorota Niedziela przeprowadziły kontrolę poselską w Grupie Azoty Puławy. Kontrola była spowodowana informacjami dotyczącymi ograniczenia produkcji w puławskim zakładzie.

Jak poinformowały posłanki, poza informacją o tym, że przyczyną problemów jest wysoka cena gazu, a jego dostawcą jest PGNiG, na większość pytań nie uzyskały odpowiedzi, bądź odpowiedzi te nie były satysfakcjonujące.

Marta Wcisło – posłanka, członkini sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, Dorota Niedziela – posłanka, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

– Nie odpowiedziano praktycznie na żadne pytanie wyczerpująco i szczegółowo – powiedziała posłanka KO Marta Wcisło. Jak stwierdziła, uzyskaną pozytywną informacją jest zapewnianie prezesa Grupy o braku grupowych zwolnień oraz o wypłacie wynagrodzeń za przestoje dla pracowników Grupy. Posłanki nie uzyskały jednak konkretnej informacji, kiedy Zakłady Azotowe ruszą z normalną produkcją. Jak mówiła posłanka Dorota Niedziela, wiele pytań dotyczyło również ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Posłanki pytały, czy minister wiedział o wstrzymaniu produkcji przez „Puławy”, nie uzyskały jednak odpowiedzi. Parlamentarzystki wyraziły obawy o dostępność nawozów dla rolników na wiosnę, jak powiedziały, będzie też problem z dostępnością dwutlenku węgla, który jest potrzebny w wielu gałęziach produkcji w gospodarce. Posłanki zaapelowały do rządu o podjęcie działań pomocowych w tej sprawie. Parlamentarzystki zapowiedziały, że nadal będą badać sytuację w Grupie Azoty Puławy.

Grupa Azoty Puławy to jeden z największych producentów nawozów mineralnych w Polsce i Europie. Aktualna sytuacja na rynku gazu to problem nie tylko zakładu w Puławach, ale także większości europejskich producentów amoniaku i nawozów mineralnych.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.