Homenewsy30 lat Galerii JAG

30 lat Galerii JAG

30 lat Galerii JAG

Puławska Galeria JAG, prowadzona przez profesora Janusza Gajdę, obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Z tej okazji przygotowana została wystawa „Dominikana i Panama – Sztuka Środkowej Ameryki”.

Podczas wernisażu wystawy nie zabrakło podziękowań oraz wspomnień licznych wystaw organizowanych w galerii – zarówno artystów z Polski, jak i z krajów całego świata. Obecna wystawa jest kontynuacją ekspozycji międzynarodowych, stanowiących, według szacunków, około 10% wszystkich wystaw.

Prof. Janusz Gajda przyznaje, że miał pewne trudności z wyborem prac ze względu na ich bogactwo. Ostatecznie zdecydował się na zaprezentowanie dzieł artystów zagranicznych. Mówiąc o przedstawionej wystawie „Dominikana i Panama – sztuka Środkowej Ameryki” prof. Gajda określił ją jako „sztukę popularną, cieszącą oko, poprawną artystycznie i przede wszystkim autentyczną”.

prof. Janusz Gajda – Galeria JAG

Podczas przemowy inauguracyjnej profesor przedstawił pokrótce historię Panamy i Dominikany, zebrani wysłuchali także opowieści z jego pobytu w krajach Ameryki Środkowej. Zwieńczeniem wernisażu był wieczór poezji śpiewanej autorstwa Andrzeja Samborskiego i Piotra Czyżowskiego.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.