HomenewsyRodzice uczniów SP3 zorganizowali konferencję

Rodzice uczniów SP3 zorganizowali konferencję

Rodzice uczniów SP3 zorganizowali konferencję

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach pomimo zapowiedzi ze strony magistratu, że inwestycji w obiekty sportowe w tej placówce nie będzie nie składają broni.

W środowe popołudnie zorganizowali konferencje prasową, na której poinformowali o swoich działaniach.

Katarzyna Dorosz-Dębska –  członkini Rady Rodziców SP3 , Paweł Kiełpsz – Przewodniczący Rady Rodziców SP3

Przedstawicielka Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 Katarzyna Dorosz-Dębska wspominała podczas konferencji ostatnią sesję Rady Miasta. Jej zdaniem pomimo tego, że obrady trwały wiele godzin, zabrakło merytorycznej dyskusji, a była to swego rodzaju „przepychanka”. Podkreślała, że walka rodziców o inwestycje w SP3 jest tak naprawdę walką o byt tej placówki. Nazwała „absurdalną” sytuację, w której rodzice mają tak niewiele czasu na zebranie brakujących do inwestycji 4 milionów złotych. Przedstawicielka Rady Rodziców SP3 wspominała też o wsparciu znanych ludzi ze świata sportu czy kultury dla inwestycji w puławskiej „trójce”. Katarzyna Dorosz-Dębska dodała też, że obecnie jest to walka o SP3, natomiast w sytuacji zagrożenia dla innych puławskich szkół społeczność, która zorganizowała się wokół idei inwestycji w „trójce”, będzie walczyć także o inne placówki.

Przewodniczący Rady Rodziców SP3 Paweł Kiełpsz mówił z kolei, że inwestycja w salę i boiska na terenie szkoły nie koliduje z żadnymi innymi przedsięwzięciami w Puławach. Pieniądze z Polskiego Ładu zostały bowiem przyznane konkretnie na ten cel. Dodał, że jeśli inwestycja nie zostanie zrealizowana, dotacja w kwocie 12 milionów złotych przepadnie.

Rodzice są wciąż gotowi do rozmów z Prezydentem, obszerne fragmenty konferencji prasowej tuż po wydaniu dzisiejszego programu w LPU TV oraz na naszym kanale YT.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.