HomenewsyBohaterowie baśni i legend na dziecięcej wystawie

Bohaterowie baśni i legend na dziecięcej wystawie

Bohaterowie baśni i legend na dziecięcej wystawie

W środę nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy, której autorami są dzieci z puławskich szkół i przedszkoli oraz uczniowie z Czech biorący udział we wspólnym projekcie ze Szkołą Podstawową nr 11 w Puławach „Bostońskie czytanie i obcego słuchanie”.

Na wystawie zaprezentowane są prace dzieci inspirowane ilustracjami eksponowanymi w minionym miesiącu w Puławskiej Galerii Sztuki.

Kamila Salwowska-Duk POK „Dom Chemika”

Wystawa „Moja ulubiona bajka, baśń, legenda” to wystawa prac dzieci-uczestników lekcji galeryjnych, które uczestniczyły w cyklu lekcji organizowanych w roku 2021/2022. Jak przypomina Kamila Salwowska-Duk z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” projekt „Bostońskie czytanie i obcego słuchanie” jest realizowany w ramach programu Erasmus+ i finansowany ze środków Unii Europejskiej. Liderem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach, zaś jego partnerami są Szkoła Podstawowa w Jabłonkowie w Czechach oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”. Kamila Salwowska-Duk wylicza, że na wystawie zostały zaprezentowane 374 prace z 19 grup. Wśród prac przygotowanych przez dzieci dominują bohaterowie legend polskich.

Prace dzieci można oglądać w holu głównym Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

Autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.