HomenewsyFestiwal Współczesnych Form Tanecznych

Festiwal Współczesnych Form Tanecznych

Festiwal Współczesnych Form Tanecznych

Ponad 785 uczestników wzięło udział w Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych organizowanym już po raz dwudziesty drugi przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Hala Sportowa Zespołu Szkół Technicznych była miejscem zmagań tancerzy z całego województwa lubelskiego, którzy zaprezentowali różnorodne formy tańców nowoczesnych.

W puławskim festiwalu wzięły udział zespoły taneczne ze szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury oraz osoby i grupy niezrzeszone z województwa lubelskiego. Uczestnicy oceniani byli przez jury według kryteriów artystycznych, rytmiczności, doboru repertuaru oraz ogólnego wyrazu artystycznego w kategoriach taniec współczesny i taniec nowoczesny.

Dyrektor MDK w Puławach Aleksandra Kozak-Kotowska podkreślała, ze po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami wśród uczestników konkursu była duża chęć pokazania się na scenie, co odzwierciedla się również w dużej liczbie uczestników. Podczas festiwalu zaprezentowano bardzo różnorodne formy taneczne, zarówno balet jak i hip-hop.

Aleksandra Kozak-Kotowska – Dyrektor MDK w Puławach

Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, a patronatem honorowym 22. Wojewódzki Festiwal Współczesnych Form Tanecznych objęła Danuta Smaga, Starosta Puławski.

Autor: P. Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.