HomenewsyNoc Muzeów w Puławach

Noc Muzeów w Puławach

Noc Muzeów w Puławach

Europejska Noc Muzeów to wyjątkowa impreza kulturalna, podczas której muzea udostępniają swoje zbiory, a nierzadko również niedostępne na co dzień pomieszczenia, zwiedzającym w godzinach nocnych.

W tym roku również Muzeum Czartoryskich w Puławach przyłącza się do inicjatywy. Z tej okazji, oprócz tematycznych wystaw „W podróży” oraz „Ojczyzno, niechaj Cię uwiecznię”, przygotowano specjalne atrakcje.

Dzięki wirtualnej rzeczywistości, goglom nasi goście będą mogli przenieść się do XIX-wiecznego wnętrza Świątyni Sybilli, co godzinę od 19:00 wyświetlany będzie film, w którym sama księżna Izabela opowie, jak tworzyła pierwsze polskie Muzeum w Puławach – opowiada dyrektor puławskiego Muzeum Czartoryskich, Honorata Mielniczenko. Przygotowano również m.in. grę dla dzieci we wnętrzach pałacowych. Jak dodaje Honorata Mielniczenko, dodatkową atrakcją będzie prezentacja sztambucha sióstr Narbuttównych, powstałego w latach 1846-1855, sztambuch jest swoistym kalendarium podróży, znajdowały się tam bowiem m.in. zapiski, notatki czy obrazki ale także zasuszone rośliny, zbierane podczas podróży. Sztambuch zostanie zaprezentowany po raz pierwszy po konserwacji, dodatkowo osoby, które odwiedzą Muzeum, będą mogły nabyć swój własny sztambuch, który będą mogły prowadzić na wzór tego XIX-wiecznego.

Honorata Mielniczenko – Dyrektor Muzeum Czartoryskich w Puławach

Wydarzenia z okazji Nocy Muzeów zaplanowano na 14 maja, w godzinach od 19 do 23. Cena za wstęp to 5 zł.

Autor: A. Koter

Plakat: Muzeum Czartoryskich w Puławach

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.