HomenewsySłuchacze MSZ wspierają uchodźców

Słuchacze MSZ wspierają uchodźców

Słuchacze MSZ wspierają uchodźców

Praktycznie od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę i przyjazdu pierwszych rodzin do Polski słuchacze i nauczyciele Medycznego Studium Zawodowego w Puławach zaangażowali się w pomoc rodzinom, które przebywają w Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym.

Wolontariusze skupiali się na przyniesieniu wytchnienia szczególnie dzieciom organizując różnego rodzaju aktywności i zajęcia. Korzystając z ciepłej wiosennej pogody, społeczność szkoły zorganizowała piknik, na który przygotowano specjalne atrakcje.

Agnieszka Ścibior-Gałązka z Medycznego Studium Zawodowego opowiadała, że dzięki wsparciu sponsorów dzieci mogły skorzystać z dużej ilości atrakcji, m.in. malowania na stretchu, malowania twarzy, dmuchańców, gry w warcaby, układania dużych klocków. Przedstawicielka instytucji wyraziła radość, że Studium ma możliwość pomocy dzieciom, które znalazły się w tak dramatycznej sytuacji.

Agnieszka Ścibior-Gałązka – Medyczne Studium Zawodowe w Puławach

Obecnie w Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym przebywa około 140 osób, z czego większość stanowią uchodźcy z oblężonego Mariupola.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.