HomenewsyMalwina Kopron zawodniczką Wisły Puławy

Malwina Kopron zawodniczką Wisły Puławy

Malwina Kopron zawodniczką Wisły Puławy

Malwina Kopron, pochodząca z Puław brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio, do tej pory startowała w barwach AZS Lublin. Zawsze jednak podkreślała, że choć trenuje w Lublinie, czuje się puławianką. Teraz już oficjalnie będzie występowała jako zawodniczka klubu Wisła Puławy.

Przedstawiciele Wisły podkreślali swoją radość z faktu, że Malwina powróciła do swojego macierzystego klubu i będzie od teraz reprezentować puławskie barwy. Dodawali jednocześnie, że obecność tak utytułowanej zawodniczki to swego rodzaju zobowiązanie dla klubu i przypomnienie dla kibiców, że klub Wisła Puławy to nie tylko piłka nożna, ale również inne sekcje, w tym lekkoatletyczna.

Piotr Owczarzak – Prezes KS Wisła Puławy, Paweł Wójcik – Wiceprezes KS Wisła Puławy

Malwina wraz z trenerem, jej dziadkiem Witoldem Kopronem, nie kryją radości z powrotu do Puław.

Jak mówi sama Malwina, rozmowy na temat jej powrotu do Puław były dość długie, ale decyzja szybka. Fani talentu Malwiny mogą spotkać zawodniczkę trenującą m.in. w hali MOSiR w Puławach, jak sama stwierdziła – chętnie rozdaje autografy, jeśli tylko ktoś o nie prosi.

Malwina Kopron – Brązowa medalistka IO, Witold Kopron – Trener

Miasto Puławy również deklaruje chęć wsparcia klubu oraz zawodniczki. Nad tym zagadnieniem wkrótce pochylą się komisje i rada miasta.

Sprawą na swoich posiedzeniach zajmą się najpierw Komisja Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz Komisja Budżetu, później wsparcie finansowe dla Malwiny ma przegłosować cała Rada Miasta.

Bożena Krygier – Przewodnicząca RM Puławy, Paweł Maj – Prezydent Puław

Przypomnijmy, Malwina Kopron zdobyła brązowy medal w rzucie młotem podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku, z wynikiem 75,49 m. Władze Puław odznaczyły ją tytułem honorowego obywatela naszego miasta w październiku ubiegłego roku, podczas uroczystego otwarcia nowej hali przy ul. Lubelskiej.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.