Homenewsy„Trzynastki” dla emerytów – w kwietniu

„Trzynastki” dla emerytów – w kwietniu

„Trzynastki” dla emerytów – w kwietniu

1217 złotych i 98 groszy – dodatkowe świadczenie w takiej wysokości trafi do wszystkich osób pobierających długoterminowe świadczenia w ZUS, takie jak emerytury czy renty w kwietniu. O zbliżającej się wypłacie „trzynastek” poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W tym roku dodatkowe świadczenie nie zostanie opodatkowane. Z „trzynastki” wynoszącej brutto 1338 złotych i 44 grosze będzie zaś potrącona składka na ubezpieczenie zdrowotne.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Tak zwane „trzynastki” z ZUS otrzymają osoby, które na 31 marca będą mieć prawo do wypłaty jednego z długoterminowych świadczeń z ZUS, np. emerytury czy renty – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego oddziału tej instytucji. Świadczenia będą wypłacane z urzędu, nie trzeba więc składać żadnego wniosku, by otrzymać „trzynastkę”. Wypłaty będą realizowane razem z kwietniowymi świadczeniami, czyli „trzynastka” przyjdzie tym samym przekazem co emerytura czy renta za kwiecień. W tym roku emeryci otrzymają „na rękę” 1217 złotych i 98 groszy.

Wysokość dodatkowego świadczenia zależy od obecnie obowiązującej kwoty minimalnej emerytury. „Trzynastki” nie otrzymają osoby, które według stanu na 31 marca będą mieć zawieszoną wypłatę emerytury czy renty, na przykład z powodu zbyt wysokich dodatkowych zarobków. Przypomnijmy, że aby otrzymać dodatkowe świadczenie, nie trzeba składać żadnych wniosków.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.