Homenewsy11. Demo Day w Puławach

11. Demo Day w Puławach

11. Demo Day w Puławach

Po raz pierwszy w tym roku, a jedenasty ogólnie, w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym prezentowały się startupy działające w ramach Wschodniego Akceleratora Biznesu. Wydarzenie, prowadzone w trybie hybrydowym, daje innowacyjnym biznesom szansę otrzymania dotacji sięgających miliona złotych na dalszy rozwój.

– Demo day to dzień, w którym start-upy mają szansę pokazać to, co wypracowały przez ostatnie 6 miesięcy – zaznacza Tomasz Szymajda z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Jak dodał, w trakcie tego wydarzenia panel ekspertów przygląda się pracy start-upów i ocenia ją. Uzyskanie dokumentu, który potwierdza właściwość działań przedstawicieli danego biznesu, daje szansę na uzyskanie kolejnych źródeł finansowania. Ok. 80 start-upów ze Wschodniego Akceleratora Biznesu uzyskało już takie środki w kwocie miliona złotych. Jak zaznaczył Tomasz Szymajda start-upy są wspierane przez PPNT różnego rodzaju usługami, natomiast nie otrzymują od niego bezpośrednio funduszy. Jak dodaje prezes Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego kwota 80 milionów złotych, którą łącznie otrzymały start-upy, została zainwestowana właśnie w Polsce Wschodniej. Od 2019 roku w PPNT powstało już 270 spółek prawa handlowego, wiele z nich dostaje nagrody i wyróżnienia na różnego rodzaju konkursach.

Tomasz Szymajda – PPNT

Tym razem przed komisją prezentowało się 10 startupów, które w ten sposób zamykają proces inkubacji, czyli sześciomiesięcznego okresu rozwoju swojego projektu.

Autor: A. Koter

Foto archiwalne

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.