HomenewsyPierwsza zbiórka krwi w Zakładach Azotowych w tym roku

Pierwsza zbiórka krwi w Zakładach Azotowych w tym roku

Pierwsza zbiórka krwi w Zakładach Azotowych w tym roku

Działający przy Zakładach Azotowych Grupie Azoty „Puławy” Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje pierwszą w tym roku zbiórkę dla honorowych krwiodawców. Krew może oddać każda zdrowa osoba dorosła.

Wydarzenie pod hasłem „Podziel się życiem, oddaj krew” zaplanowano w czwartek 17 lutego w godz. od 8:30 do 13:00 w budynku Zakładów Azotowych przy al. Tysiąclecia. Osoby, które chciałyby podzielić się swoją krwią, powinny zapisywać się SMS-owo, wysyłając w treści swoje imię i nazwisko pod numer telefonu podany przez Organizatora. Wcześniejsze zapisy pozwolą na przeprowadzenie bezpiecznej akcji w dobie wysokich wskaźników zakażeń. W krwiodawczej inicjatywie wezmą udział m.in. puławscy funkcjonariusze policji.

Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apelują o oddawanie krwi. Obecnie w naszym województwie notowane są bardzo niskie stany magazynowe dla grup 0 RH -, A RH + oraz A RH -. Podczas akcji mile widziani są oczywiście posiadacze każdej z grup. Przypomnijmy, że przed pobraniem krwi stan zdrowia każdego chętnego do jej oddania jest sprawdzany przez lekarza.

Przypomnijmy, że na co dzień krew można oddawać w punkcie znajdującym się w puławskim szpitalu przy ul. Bema w dni robocze od godz. 7:00 do 12:30.

foto archiwalne

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.