HomenewsyFinał WOŚP 2022 w Puławach [VIDEO]

Finał WOŚP 2022 w Puławach [VIDEO]

Finał WOŚP 2022 w Puławach [VIDEO]

W najbliższą niedzielę już po raz 30. w całej Polsce odbędzie się Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w wydarzeniu biorą także udział wolontariusze z Puław, zachęcając mieszkańców miasta do dorzucenia się do puszki.

W tym celu puławski sztab przygotował szereg atrakcji.

– Sobota o 9:00 – dla tych, którzy nie lubią morsować, ale lubią sobie pochodzić, organizowany jest rajd pieszy do Kazimierza Dolnego, zbiórka pod MOSiR-rem – zapowiada Marta Grykałowska z puławskiego sztabu WOŚP. Od 10:30 rozpocznie się morsowanie w zalewie w Janowicach, zabezpieczone przez druhów z OSP Janowiec.

Marta Grykałowska Sztab WOŚP Puławy

Oprócz wydarzeń sportowych przygotowano także szereg imprez w Galerii Zielonej. Znajdzie się tam między innymi fotobudka, kącik dla malucha, czy tradycyjny już konkurs na najpiękniejszego aniołka. Nie może zabraknąć licytacji, które tego dnia rozpoczną się po godzinie 15. Również w sobotę w „Smoku” odbędzie się licytacja dzieł sztuki. Drugim dniem zbiórki, a jednocześnie właściwym Finałem jest niedziela, która rozpocznie się od godziny 9:00 również na sportowo.

Po raz kolejny odbędzie się bowiem akcja „Policz się z cukrzycą”, zorganizowane będą ścieżki edukacyjne na ul. Prusa o różnych trasach, natomiast o godz. 13:30 wydarzenia związane z WOŚP przeniosą się na halę MOSiR. Będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku, dla najmłodszych będzie też tzw. Beczka Frajdy. Od 14:30 rozpoczną się zaś występy artystyczne m.in. Kacpra Gołdy.

Marta Grykałowska – Sztab WOŚP Puławy

Na niedzielę zaplanowano także drugą część wośpowych licytacji. Jednym z przedmiotów, które będzie można wylicytować są specjalne złote puszki oraz koszulka z autografami polskich lekkoatletów.

Wśród nich znalazły się podpisy Malwiny Kopron oraz Marii Andrejczyk, naszych medalistek olimpijskich z Tokio.

Marta GrykałowskaSztab WOŚP Puławy

Organizatorzy zwracają uwagę na to, aby przed przyjściem na wydarzenia na hali MOSiR przygotować certyfikaty COVID-19, ze względu na ograniczoną liczbę osób niezaszczepionych. Wydarzenie tradycyjnie wieńczy Światełko do Nieba, w tym roku jednak w formie zimnych ogni. Celem tegorocznego finału jest wsparcie dziecięcej okulistyki.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.