HomenewsyKoduj z Gigantami – rusza 10. edycja akcji

Koduj z Gigantami – rusza 10. edycja akcji

Koduj z Gigantami – rusza 10. edycja akcji

Już w najbliższych dniach startuje rejestracja do kolejnej. 10. edycji międzynarodowej akcji Koduj z Gigantami prowadzonej przez szkołę Giganci Programowania. Ta inicjatywa obejmuje bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W tym roku motywem przewodnim będą Szyfry i Zagadki.

Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz Słowacji. W sobotę 5 lutego inicjatywa zawita do Puław. Udział w akcji mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia, jedynymi warunkami wstępnymi są umiejętności czytania, pisania oraz liczenia do 20. Organizatorzy przygotowali 140 miejsc dla uczestników. Zajęcia będą się odbywać z podziałem na 3 grupy wiekowe (klasy 1-3, klasy 4-6 oraz uczniowie starsi) w godz. od 9:00 do 19:00.

Celem warsztatów będzie inspirowanie dzieci i młodzieży do tworzenia własnych stron internetowych, gier czy aplikacji. W trakcie warsztatów uczniowie będą mogli poznać podstawy programowania m.in w Minecrafcie, Scratchu czy App Inventor. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej organizatora https://www.giganciprogramowania.edu.pl/. Zapisy na warsztaty wystartują już 17 stycznia.  Zajęcia stacjonarne w ramach warsztatów w Puławach będą odbywać się przy ul. Górnej 4A.

Mat. foto Giganci Programowania
Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.