HomenewsyUczniowie z ZST honorowo oddali krew [VIDEO]

Uczniowie z ZST honorowo oddali krew [VIDEO]

Uczniowie z ZST honorowo oddali krew [VIDEO]

W środę przed halą sportową ZST stanął autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tego dnia chętni uczniowie mogli zgłosić się na oddawanie krwi.

Kilkudziesięciu młodych ludzi zdecydowało się pomóc chorym przebywającym w szpitalach, podarowując im jeden z najcenniejszych leków – swoją krew.

Lekarz RCKiK w Lublinie Dominika Stefaniec podkreśliła w swojej wypowiedzi, że dzięki tego typu akcjom udaje się pozyskać nowych, stałych dawców krwi. Dodała, że krew jest składnikiem, którego nie można wyprodukować syntetycznie, a więc tylko oddając krew, możemy pomóc ludziom, którzy są np. po wypadkach. Dominika Stefaniec zachęciła na koniec wszystkich zdrowych ludzi, którzy nie przyjmują na stałe leków, do oddawania krwi.

Dominika Stefaniec lekarz RCKiK w Lublinie

Przypominamy, że osoby które chcą oddawać krew mogą to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 12:30 w puławskim szpitalu przy ul. Bema 1. W Oddziale Terenowym pobierana jest krew pełna. Obecnie w lubelskim banku krwi najbardziej brakuje zapasów grup ARhD(-) i 0RhD(-).

Autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.