HomenewsyŚnieżny Dekalog – konkurs dla najmłodszych

Śnieżny Dekalog – konkurs dla najmłodszych

Śnieżny Dekalog – konkurs dla najmłodszych

Zbliżające się ferie zimowe to dla wielu okazja do skorzystania z ofert stoków narciarskich. Aby promować bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowania podczas jazdy na snowboardzie czy nartach, Komenda Główna Policji, we współpracy z PZN organizuje konkurs plastyczno-filmowy „Śnieżny Dekalog”.

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę plastyczną, lub spot o długości max. 60 sekund obrazujący 10 zasad bezpieczeństwa przedstawionego przez Międzynarodową Federację Narciarską.

– Głównym celem tego konkursu jest promowanie właściwych postaw u dzieci i młodzieży, jeśli chodzi o sporty zimowe, a zwłaszcza te uprawiane na stokach narciarskich – podkreśla podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Przedstawicielka Policji przypomniała przy okazji, że w trakcie zimowych ferii, które niebawem rozpoczną się w niektórych częściach kraju, dzieci oraz ich opiekunowie powinni pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, między innymi dobrania odpowiedniego sprzętu, zakładania kasków ochronnych. W samym konkursie najważniejsze jest, aby w pracach plastycznych oraz filmowych uwzględnić jak najwięcej punktów z Dekalogu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Narciarską.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Prace należy przesyłać do 4 marca na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.