HomenewsySzczepienia w „Piątce” [VIDEO]

Szczepienia w „Piątce” [VIDEO]

Szczepienia w „Piątce” [VIDEO]

Pandemia COVID-19, pomimo widocznego „zluzowania” obostrzeń i rygorów wciąż trwa. Województwo lubelskie jest w czołówce jeśli chodzi o zakażenia i odsetek osób niezaszczepionych.

Aby przeciwdziałać negatywnym działaniom wirusa organizowane są powszechne akcje szczepień, do których dołączają między innymi szkoły. Jedną z takich placówek jest puławski ZSO nr 2, gdzie już po raz kolejny szczepionki przyjechały do szkoły i mogli z nich skorzystać zarówno uczniowie, jak i pracownicy.

– Zdecydowałem się dzisiaj przyjąć szczepienie, ponieważ uważam, że jest to w tym momencie ważne, by zwalczyć tego koronawirusa – powiedział Dominik Lisowski, uczeń ZSO nr 2 w Puławach.

– Wychodzę z założenia, że jest to jedyna forma walki z koronawirusem, żebyśmy mogli powstrzymać tego wirusa – mówi dyrektor szkoły Bożena Strzelecka. Podziękowała ona m.in. kierownictwu puławskiego SP ZOZ za możliwość organizacji punktu szczepień w szkole. Dyrektor zwróciła uwagę, że w ZSO nr 2 dużą grupę stanowią uczniowie dojeżdżający, nawet spoza powiatu puławskiego, którzy mogą skorzystać z tej formy.

Dominik LisowskiUczeń ZSO nr 2, Bożena StrzeleckaDyrektor ZSO nr 2

Obecnie w województwie lubelskim notuje się ponad 1900 zakażeń dziennie, w tym 192 w powiecie puławskim, co przekłada się na 17 osób na każde 10 tys. mieszkańców powiatu. Jak do tej pory na terenie naszego powiatu w pełni zaszczepiono ponad 49 tys. osób, co stanowi niemal 43% jego mieszkańców.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.