HomenewsySpotkania ze sztuką ludową

Spotkania ze sztuką ludową

Spotkania ze sztuką ludową

Spotkania ze sztuką ludową” to projekt, który promuje lokalną kulturę ludową wśród dzieci i młodzieży z puławskich szkół. W ramach projektu dzięki spotkaniom z twórcami ludowymi, warsztatom twórczości ludowej oraz wystawie prac sztuki ludowej, młode pokolenie będzie miało możliwość poznać kulturę ludową ziemi puławskiej, tradycyjne obyczaje oraz nabyć umiejętności rękodzielnicze.

Projekt rozpoczynamy warsztatami tkackimi, które poprowadzą twórczynie z Klubu Twórców Ludowych w Puławach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 21.09.2017 r. w SP nr 1 Warsztat prowadzi Emilia Kozdrój. Pani Emilia jest członkiem Klubu Twórców Ludowych od 1994 roku. Umiejętności tkackie przejęła od teściowej, Petroneli Kozdrój. Zajmuje się także zdobnictwem wnętrz. Jest liderką grupy tkackiej w Żerdzi, która w budynku szkolnym prowadzi pokazy codziennej pracy tkaczek przy warsztacie, szkoląc dzieci i młodzież.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na piątek, 22.09.2017. Tym razem w warsztacie prowadzonym przez Janinę Mazurek wezmą udział uczniowie z SP nr 4. Pani Janina jest członkiem Klubu Twórców Ludowych w Puławach od 1978 roku. Jest także członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, zweryfikowana przez Radę Naukową STL w dziedzinie tkactwa. Zajmuje się również plastyką obrzędową i zdobnictwem wnętrz.

We wrześniu oraz październiku odbędą się kolejne warsztaty z twórcami z Klubu Twórców Ludowych, którzy zaprezentują swoje dziedziny sztuki ludowej takie jak: garncarstwo, tkactwo, plecionkarstwo, plastyka zdobnicza, plastyka obrzędowa, rzeźba.

WRZESIEŃ

18.09-22.09 Warsztaty tkackie

25.09-30.09 Warsztaty plecionkarskie

PAŹDZIERNIK

2.10-6.10 Warsztaty rzeźbiarskie

9.10-13.10 Warsztaty plastyki obrzędowej

16.10-20.10 Warsztaty plastyki zdobniczej

23.10-27.10 Warsztaty garncarskie

Więcej informacji na temat projektu na stronie: www.domchemika.pl/kultura-ludowa

Projekt „Spotkania ze sztuką ludową” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz