HomenewsyPomóżmy Natalce poszkodowanej w wypadku na Wólce Profeckiej

Pomóżmy Natalce poszkodowanej w wypadku na Wólce Profeckiej

Pomóżmy Natalce poszkodowanej w wypadku na Wólce Profeckiej

Lekarze musieli amputować nóżkę 2 letniej Natalce po tym jak pijany kierowca z impetem wjechał w spacerującą po chodniku dziewczynkę, jej 6 letniego brata i mamę. Samochód pojawił się znikąd i równie szybko zmienił bezpowrotnie życie całej rodziny.

Po wypadku Natalka trafiła do Szpitala w Puławach. Lekarze zdiagnozowali: urazowy obrzęk mózgu, urazowy krwotok podpajęczynówkowy, uraz przedramienia, złamanie lewego uda, zmiażdżenie kolana, złamanie nasady piszczeli, uraz śledziony, wątroby i prawej nerki, posocznica. Stan Natalki był na tyle ciężki, że niemal natychmiast podjęto decyzję o przetransportowaniu jej do DSK w Lublinie.

Mimo, iż od wypadku upłynął już miesiąc nóżka Natalki w dalszym ciągu się goi, a ona sama wraz z rodzicami musi jeździć do Lublina na wizyty kontrolne do szpitala. Niestety rodzice nie mają samochodu i dlatego muszą dojeżdżać do Lublina 50 km busem. Sama podróż z Puław do Lublina sprawia, iż Natalka jest wykończona, a przed nią jeszcze oczekiwanie na wizytę w szpitalnej kolejce i powrót busem do domu. Tylko dotychczasowe koszty związane z dojazdami do Szpitala w Lublinie i wizytami u specjalistów przekraczają możliwości finansowe rodziny, która na dzień dzisiejszy znajduje się w bardzo ciężkiej kondycji. Jedyną osobą utrzymującą pięcioosobową rodzinę jest tata, który nie ma stałej pracy i podejmuje się każdego dodatkowego zajęcia. Mama z lekkim upośledzeniem umysłowym zajmuje się dziećmi, Natalką oraz 6 letnimi bliźniakami, w tym jednym niepełnosprawnym.

Bardzo ważne jest by Natalka bezpośrednio po zagojeniu się nóżki została objęta jak najlepszą opieką medyczną i rehabilitacyjną. Natalka nie może czekać, tym bardziej, że jej ciało i umysł jest teraz bardzo chłonny. Natalka musi nauczyć się poruszać o kulach i na wózku inwalidzkim, a później chodzić w protezie.

Natalka ma zapewnioną protezę, ale dziewczynka jest w takim wieku, w którym dzieci bardzo szybko rosną. Oznacza to, że niedługo będzie potrzebna kolejna. Koszt protezy nogi powyżej kolana jest znacznie wyższy i waha się pomiędzy 3 000 zł, a 15 000 zł, a przecież im lepsza proteza tym lepsza jakość życia. Do tego rehabilitacja i nauka chodzenia. Sama roczna rehabilitacja to wydatek rzędu  9 000 zł.

To właśnie teraz potrzebne są specjalistyczne leki, maści, opatrunki, kule, wózek inwalidzki, rehabilitacja, wizyty u specjalistów. Lista potrzeb jest ogromna, tak samo jak koszty. Dlatego bardzo prosimy Państwa o pomoc w tym początkowym i najtrudniejszym okresie.

Możliwie są dwie formy pomocy Natalce:

1) przekazując darowiznę na rzecz Natalki na konto Fundacji:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A,  Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Natalki

2) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka „Pijany kierowca pozbawił mnie nóżki”.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz