HomenewsyCzy dworzec PKS może być użytkowany?

Czy dworzec PKS może być użytkowany?

Czy dworzec PKS może być użytkowany?

Dawny budynek dworca PKS w Puławach już od dawna wymaga kapitalnego remontu. O możliwość wykorzystania tej przestrzeni w celach artystycznych starał się już w zeszłym roku szef Fundacji KZMRZ Michał Stachyra. Wtedy jednak urzędnicy miejscy tłumaczyli, że jest to niemożliwe ze względu na zły stan techniczny obiektu i ewentualne zagrożenie dla przebywających w nim osób.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta jej wiceprzewodniczący radny Paweł Matras zwrócił uwagę, że w najbliższym czasie w budynku dworca ma odbyć się wydarzenie artystyczne organizowane przez Fundację. W związku z tym radny pytał, jakie środki finansowe poniosło w ostatnim czasie Miasto, by obiekt mógł być użytkowany.

Przedstawiciele Miasta tłumaczyli, że wtedy Fundacja chciała użytkować ten obiekt przez dłuższy czas, natomiast w umowie chodzi o konkretne wydarzenie artystyczne, które odbędzie się w dniach 15-17 września.

Radni podkreślali, że są za wspieraniem artystów, jednak dziwili się zmianom decyzji miejskich urzędników. Ostatecznie radny Grzegorz Bińczak zawnioskował, by prezes „Nieruchomości Puławskich” przedstawił ekspertyzę budowlaną, na podstawie której podpisał umowę z Fundacją. Radni w zdecydowanej większości poparli ten wniosek.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.