HomenewsySkatepark coraz piękniejszy

Skatepark coraz piękniejszy

Skatepark coraz piękniejszy

Puławski skatepark pięknieje w oczach. Ścianki obiektu przy ul. Niemcewicza są już od wielu dni zdobione malunkami przez artystów.

Zostali oni zaproszeni do współpracy przez lokalnego aktywistę i performera Michała Stachyrę, który wygrał ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach konkurs na wykonanie graffiti na obiekcie. Co ważne w projekcie uczestniczyli artyści związani z naszym miastem, m.in. Dawid Ryski, którego wystawy wielokrotnie mogliśmy podziwiać w Puławach, puławski artysta wizualny Kamil Stańczak czy mający swoje korzenie w naszym mieście twórca Andrzej Wieteszka.

Michał Stachyra – Fundacja KZMRZ

Michał Stachyra podkreśla, że celem inicjatywy jest m.in. ochronienie infrastruktury skateparku przed aktami wandalizmu, w powstawaniu murali miała swój udział młodzież korzystająca z obiektu, co ma niemałe znaczenie edukacyjne. W pracach uczestniczy wielu uznanych artystów ze świata ilustracji, murali, street artu. Koordynujący projekt Michał Stachyra zapowiedział również, że około 15 września planowany jest rodzaj wernisażu-uroczystego otwarcia murali, podczas którego pojawią się wszyscy ich autorzy. W trakcie wydarzenia planowany jest także spektakl teatralny i inne wydarzenia artystyczne.

Ta interesująca inicjatywa z pewnością zyska uznanie u miłośników powietrznych ewolucji na deskorolkach czy rowerach BMX, użytkujących skatepark.

Autorzy: P. Skibniewski, M. Strzelecka, A. Szumny

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.