HomenewsyRajd rowerowy z Puław do Bonowa

Rajd rowerowy z Puław do Bonowa

Rajd rowerowy z Puław do Bonowa

Nieco ponad 30 km przebyli uczestnicy sobotniego rajdu rowerowego z Puław do położonej pomiędzy Gołębiem a Niebrzegowem wsi Bonów. W rajdzie można było wziąć udział po uprzednim mailowym zgłoszeniu do organizatorów.

Spod budynku Starostwa wyruszyło ponad 200 osób. Uczestników imprezy podzielono na zespoły w zalezności od stopnia zaawansowania uczestników i kolarskiej kondycji. Trasa rajdu prowadziła spod budynku Starostwa Powiatowego w Puławach, następnie grupy poruszały się al. Królewską, ulicami Piłsudskiego, Partyzantów i Aleją Tysiąclecia PP. Za budynkiem Dyrekcji Zakładów Azotowych rowerzyści skierowali się na północ na niebieską trasę rowerową. W ten sposób uczestnicy rajdu dotarli do szutrowej drogi prowadzącej przez las aż do Bonowa i dalej do drogi Gołąb – Niebrzegów.

W drodze powrotnej uczestnicy rajdu poruszali się przy drodze położonej obok linii kolejowej oraz ścieżką rowerową „Prusa”. Organizatorzy w Bonowie przygotowali poczęstunek, gorącą kiełbaskę lub wegetariańskie leczo. Niestety ze względu na zagrożenie pożarowe nie było możliwości rozpalenia ogniska. Uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursach wiedzy o ruchu drogowym przygotowane przez puławską Policję oraz krajoznawczy prowadzony przez Pawła Nocka z Urzędu Gminy Puławy. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody.

Autorzy: M. Grzechnik, P. Nowosadzki

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.