HomenewsyProjekt edukacyjny w ZSO nr 2

Projekt edukacyjny w ZSO nr 2

Projekt edukacyjny w ZSO nr 2

Dwunastu uczniów z klasy 1 B Szkoły Podstawowej nr 5 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach, bierze udział w ogólnokrajowym projekcie edukacyjnym ” Być Jak Ignacy” skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Program polega na prowadzeniu zajęć w kole naukowym na podstawie otrzymanych scenariuszy lekcji oraz materiałów. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników. Uczniowie otrzymują wiedzę z wielu dziedzin naukowych poprzez doświadczenia oraz osiągnięcia wybitnych polskich naukowców.

Tematyka zajęć koła „Kniażninek” obejmuje fizykę, chemię, astronomię ale także psychologię. Najmłodsi mieli okazję poznać czym jest światło i ciśnienie hydrostatyczne, poznali tajniki komunikacji międzyludzkiej w tym osób niewidomych i głuchoniemych a także budowę kosmosu.

Sabina Gorgol – koordynator projektu

Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im.Ignacego Łukaszewicza. Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody. Najwyżej punktowanym zadaniem jest praca konkursowa. Polega ona na przygotowaniu przez uczniów pracy dotyczącej jednego z ośmiu tematów omawianych w programie. Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec maja 2023 roku.

Autorzy: M. Strzelecka, A. Szumny

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.