HomenewsyAkcja krwiodawcza w Azotach przed majówką

Akcja krwiodawcza w Azotach przed majówką

Akcja krwiodawcza w Azotach przed majówką

Budynek dyrekcji puławskich Zakładów Azotowych po raz kolejny zapełnił się osobami chętnymi do pomocy innym. Tuż przed długim majowym weekendem Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Życia” zorganizował bowiem akcję, podczas której można było oddać krew dla osób potrzebujących np. w sytuacji zagrożenia życia. To druga zbiórka organizowana przez Klub HDK w tym roku. W trakcie pierwszej lutowej akcji krew oddało ponad 60 osób, zebrano wtedy ponad 28 litrów krwi pełnej.

Jeśli chodzi o czwartkową akcję, to większość chętnych krwiodawców zgłaszała się wcześniej drogą SMS-ową, tym razem jednak możliwość wzięcia udziału w inicjatywie dano także osobom, które nie zgłosiły takiej chęci. Z pewnością cieszy fakt, że organizowane cyklicznie akcje są coraz bardziej popularne wśród puławian i na stałe wpisały się w kalendarz miasta.

Tomasz Ogrodnik – Klub HDK „Dar Życia”

Tego rodzaju wydarzenia są szansą na poprawienie sytuacji dla oczekujących na krew w szpitalach. Krwi nie da się w żaden sposób zastąpić innym komponentem ani jej wyprodukować, dlatego tak ważne jest podkreślanie wagi tego typu inicjatyw.

Autorzy: P. Skibniewski. A. Szumny, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.