HomenewsyŻywa biblioteka w Puławach

Żywa biblioteka w Puławach

Żywa biblioteka w Puławach

Spółdzielnia Socjalna „Inicjatywa” przygotowuje się do realizacji projektu pod nazwą „Żywa biblioteka”. Choć spotkanie zaplanowano na drugą połowę maja, już teraz poszukiwane są osoby, które chciałyby wziąć w nim udział.

Będą to rozmowy o niesprawiedliwości życia i trudnych doświadczeniach, jakie zrzucił na barki bohaterów los. Chętni do otworzenia się i opowiedzenia swojej historii już teraz mogą zgłosić swój udział.

Paweł Romański – Spółdzielnia Socjalna „Inicjatywa”

Jak tłumaczy prezes Spółdzielni Socjalnej „Inicjatywa” Paweł Romański, „żywe książki” to osoby z tak zwanych grup stereotypizowanych, czyli takich, wobec których wydaje nam się, że wiemy coś na ich temat. „Żywa biblioteka” to wydarzenie, w którym każdy może przyjść i „wypożyczyć „żywą książkę”, a więc drugiego człowieka i móc z nim porozmawiać. Paweł Romański zapowiada, że „żywe książki”, które na pewno pojawią się na spotkaniu to m.in. osoba z doświadczeniem bezdomności, uchodźca, osoba, która straciła dziecko czy rodzic dziecka z niepełnosprawnością. Planowane jest pojawienie się dziesięciu „żywych książek”, wciąż można się więc zgłaszać do udziału w tym przedsięwzięciu. Spotkania w ramach „żywej biblioteki” planowane są 20 maja w Młodzieżowym Domu Kultury.

autorzy: M. Owczarz, M. Strzelecka

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.