HomenewsyBędą nowe wozy dla 3 jednostek OSP z powiatu

Będą nowe wozy dla 3 jednostek OSP z powiatu

Będą nowe wozy dla 3 jednostek OSP z powiatu

W poniedziałkowe popołudnie podczas uroczystego spotkania OSP w Rzeczycy, Gołębiu i Żyrzynie odebrały oficjalne promesy na dofinansowanie do nowych pojazdów. Ze środków otrzymanych od rządu zakupione mają być średnie samochody ratowniczo-gaśnicze.

Danuta Smaga – Starosta Puławski, st. bryg. Grzegorz Podhajny – Komendant KP PSP w Puławach, Andrzej Saran – Prezes OSP Rzeczyca

Starosta Puławski Danuta Smaga wyraziła radość z powodu nowych pojazdów strażackich, które trafią do 3 jednostek z terenu naszego powiatu. Starosta podkreśliła, że są to jednostki, które wykazują się dużą sprawnością i mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami. St. bryg. Grzegorz Podhajny, komendant PSP w Puławach wyraził opinię, że wśród strażaków-ochotników jest wielu ludzi oddanych, z pasją i są oni doskonałym partnerem do działań z Państwową Strażą Pożarną. St. bryg. Podhajny podkreślił, że strażacy z pewnością wykorzystają potencjał nowego sprzętu i zwiększyć w ten sposób bezpieczeństwo mieszkańców. Prezes OSP Rzeczyca Andrzej Saran podkreślał, jak ważnym dla jego jednostki będzie zakupienie nowego sprzętu. Obszar działań strażaków z OSP Rzeczyca jest bowiem często trudny do pokonania ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu.

Średni koszt zakupu tego typu pojazdów to około miliona złotych.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.