HomenewsyKoncert kolęd w ZSO nr 2

Koncert kolęd w ZSO nr 2

Koncert kolęd w ZSO nr 2

Ach, co to był za koncert – możemy przeczytać w mediach społecznościowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F.D. Kniaźnina w Puławach.

Przez ponad godzinę swoje umiejętności prezentowali uczniowie tej szkoły, którzy wraz z opiekunem zespołu, nauczycielem ZSO nr 2 Arkadiuszem Sosnowskim przygotowali koncert kolęd, zarówno tych tradycyjnych śpiewanych w naszym kraju podczas Świąt Bożego Narodzenia jak i utworów obcojęzycznych, związanych z samą atmosferą Świąt wykonywanych przez gwiazdy muzyki pop.

Arkadiusz Sosnowski – Nauczyciel ZSO nr 2 w Puławach

– Mamy w repertuarze kolędy po łacinie, chcemy też pokazać różnorodność kolęd i ich historię, skąd one się wzięły, z jakiego okresu pochodzą – mówi Arkadiusz Sosnowski, nauczyciel z ZSO nr 2 w Puławach. W drugim bloku zaprezentowano pastorałki przy akompaniamencie gitary, skrzypiec, perkusji i pianina, zaprezentowano również piosenki świąteczne. W koncercie brali udział uczniowie i nauczyciele z ZSO nr 2.

Koncert to nie tylko same wykonania. Młodzi artyści z zespołu „The five” i prowadzący imprezę bardzo mocno do aktywnego uczestnictwa w tym spotkaniu zaangażowali publiczność. Były pytania i quizy nagradzane słodkimi upominkami. Wieczorny koncert był pierwszym, który artyści dali w budynku szkoły dla rodziców i opiekunów.

Zapowiedziano jeszcze kilka powtórzeń dla całej społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Autor: P. Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.