HomenewsyPuławskie schronisko poluzuje procedury

Puławskie schronisko poluzuje procedury

Puławskie schronisko poluzuje procedury

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach to jedna z chętniej wspieranych instytucji w naszym mieście. Jednak poza zbiórkami karmy, pieniędzy, materiałów, czy innych przydatnych przedmiotów w funkcjonowaniu schroniska i poprawiających jakość życia przebywających tam zwierzaków, jedną z najlepszych form wsparcia są adopcje.

Niedawno w mediach społecznościowych wywiązała się dyskusja na temat utrudnień, jakie napotykają osoby odwiedzające schronisko, chętne do adopcji. Wśród argumentów padały między innymi te dotyczące braku możliwości wejścia na teren obiektu, czy prób zniechęcania do adopcji. Urząd Miasta postanowił zareagować i, według oficjalnych informacji, wkrótce zasady funkcjonowania schroniska oraz wchodzenia na jego teren mają ulec zmianie.

Łukasz Kołodziej – Urząd Miasta Puławy

Jak przyznaje Łukasz Kołodziej z puławskiego Urzędu Miasta, do magistratu docierały sygnały o potrzebie większej dostępności schroniska dla osób chcących adoptować zwierzęta. Zapowiedział, że od 1 stycznia będą wprowadzone nowe możliwości korzystania z tego obiektu, mają zniknąć wiszące obecnie na terenie obiektu kartki informujące o zakazie wstępu na teren obiektu. Osoby chcące odwiedzić zwierzaki będą mogły to robić w asyście pracownika schroniska.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.