HomenewsyPuławska „Dziewiątka” zorganizowała konkurs wiedzy o HIV i AIDS

Puławska „Dziewiątka” zorganizowała konkurs wiedzy o HIV i AIDS

Puławska „Dziewiątka” zorganizowała konkurs wiedzy o HIV i AIDS

Wirus HIV oraz wywoływana przez niego choroba AIDS dla wielu wciąż są tematem tabu. Aby podnosić świadomość wśród młodych ludzi w tej materii, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS.

W piątek uczniowie mierzyli się w teście wiedzy z zagadnieniami dotyczącymi zakażeń HIV, zachowań prozdrowotnych czy problemów psychospołecznych, z którymi zmagają się osoby zakażone wirusem lub chore na AIDS.

Monika Łagowska-Gaweł – psycholog szkolny

– Dla nas najważniejsze jest to, żeby młodzież była świadoma, że możliwość zakażenia wirusem HIV dotyczy każdego – podkreśla Monika Łagowska-Gaweł, psycholog szkolny. Dodała, że najważniejsze, co chroni nas przed zakażeniem, to podejmowanie właściwych postaw życiowych, a także badanie się pod kątem nosicielstwa wirusa HIV. Monika Łagowska-Gaweł mówiła też o tym, że wpłynęło wiele wartościowych prac plastycznych, literackich oraz prezentacji multimedialnych dotyczących profilaktyki.

Puławska „Dziewiątka” zorganizowała konkurs we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Stowarzyszeniem MONAR, prowadzącym w naszym mieście Poradnię Profilaktyki Leczenia i Terapii Uzależnień. Uczniowie puławskich placówek oświatowych mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursach na pracę literacką, plastyczną bądź prezentację multimedialną, dotyczącą tej tematyki. Uroczyste podsumowanie wszystkich konkursów nastąpi 1 grudnia o godz. 10:00 w puławskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

autorzy: M. Owczarz, P. Skibniewski

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.