Homenewsy4. edycja Festiwalu Nauki i Eksperymentu w SP3

4. edycja Festiwalu Nauki i Eksperymentu w SP3

4. edycja Festiwalu Nauki i Eksperymentu w SP3

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach po raz czwarty uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Eksperymentu. To akcja mająca pokazać młodzieży, że nauka jest ciekawa i można zdobywać wiedzę nie tylko siedząc nad książkami.

Doświadczenia, choć wymagają odrobiny wysiłku, pokazują bardziej dosadnie jak np. działają prawa fizyki. W ten sposób uczniowie szybciej przyswajają nowe wiadomości.

Urszula Zdrodowska – nauczyciel SP3 w Puławach

Nauczyciel SP3 w Puławach Urszula Zdrodowska podkreśliła, że jest pełna podziwu dla uznania i wkładu pracy uczniów, którzy wykonywali prace, realizując je w różnego rodzaju projektach. Podczas Festiwalu Nauki i Eksperymentu uczniowie poprzez doświadczenia poznają prawa fizyczne, Eksperymenty przygotowane w SP3 dotyczyły m.in. magnetyzmu, równowagi czy ciśnienia.

W Festiwal Nauki i Eksperymentu ogromny wkład mają sami uczniowie, którzy wykonali modele doświadczalne i mogli zaprezentować je przed szkolnymi kolegami.

Alek – uczeń SP3 w Puławach, Dawid – uczeń SP3 w Puławach, Julka – uczennica SP3 w Puławach, Ola – uczennica SP3 w Puławach

Uczniowie uczestniczący w eksperymentach mówili o różnego rodzaju doświadczeniach oraz konstrukcjach, które musieli wcześniej przygotować.

Festiwal Nauki i Eksperymentu w Szkole Podstawowej nr 3 potrwa 2 dni. W tym czasie szkoła gościć będzie również Naukobus z Centrum Nauki Kopernik.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.