HomenewsyZUS posiada pierwszą aplikację na telefon

ZUS posiada pierwszą aplikację na telefon

ZUS posiada pierwszą aplikację na telefon

Już nie tylko banki i sklepy zachęcają swoich klientów do pobierania aplikacji na swój telefon. W stronę nowoczesności coraz bardziej zmierzają także urzędy.

Pierwszą aplikacją mobilną może pochwalić się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. mZUS powstał przede wszystkim dla wygody osób pobierających świadczenia rodzinne, za jego pomocą będzie można łatwo m.in. złożyć wniosek o 500+.

Maciej Raszewski – p.o. regionalnego rzecznika prasowego ZUS

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił swoją pierwszą aplikację o nazwie mZUS, aplikacja przeznaczona jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz IOS. Za pośrednictwem aplikacji można składać wnioski o świadczenia wychowawcze 500 plus jak również o świadczenia Dobry Start 300 plus – powiedział pełniący obowiązki rzecznika regionalnego ZUS Maciej Raszewski. Jak dodał, planowana jest rozbudowa aplikacji i wzbogacenie jej o dodatkowe wnioski m.in. o Rodzicielski Kapitał Opiekuńczy czy dofinansowanie do żłobków. Aby skorzystać z aplikacji, trzeba ją najpierw aktywować i połączyć ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, więc osoby, które do tej pory nie korzystały z PUE, nie będą mogły skorzystać z jej usług. Aplikację można pobrać ze Sklepu Google Play oraz AppStore.

Dzięki aplikacji już nie tylko nie będzie trzeba wybierać się osobiście do urzędu, by załatwić ważne sprawy. Nie trzeba posiadać również komputera, wystarczy telefon z dostępem do internetu oraz aktywne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.