HomenewsyPrzedszkolak bezpieczny na drodze

Przedszkolak bezpieczny na drodze

Przedszkolak bezpieczny na drodze

Od kilku dni trwają wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Mobilności. Po weekendowych emocjach sportowych przyszedł czas na konkurs dla zdecydowanie młodszych uczestników ruchu drogowego.

W holu POK „Dom Chemika” zebrały się dzieci z miejskich przedszkoli, aby wziąć udział w konkursie dotyczącym znajomości zasad zachowania się na drodze i przepisów tam obowiązujących.

kom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

– Właściwego zachowania na drodze, zgodnego z prawem należy uczyć od najmłodszych lat stąd też nasze działania skierowane do osób najmłodszych, w tym przypadku puławskich przedszkoli – powiedziała kom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. W tym roku w konkursach wzięło udział 12 placówek, policjanci przeprowadzają konkursy, bazując na zadaniach praktycznych. Dzieci musiały sprawdzić się na miasteczku ruchu drogowego, odpowiadać na pytania czy rozwiązywać zagadki. Zadania poprzedziła pogadanka przeprowadzona przez policjanta ruchu drogowego, który przypomniał dzieciom zasady obowiązujące w ruchu drogowym, w jaki sposób powinny się poruszać po drodze tak żeby być bezpiecznymi. Przedstawicielka puławskich mundurowych podkreślała praktyczny wymiar zajęć dla dzieci.

Europejski Tydzień Mobilności zakończy się imprezą podsumowującą, która odbędzie się w czwartkowe popołudnie na placu Chopina.

autor: A. Koter

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.