HomenewsyAkcje krwiodawcze w naszym regionie

Akcje krwiodawcze w naszym regionie

Akcje krwiodawcze w naszym regionie

Okres wakacyjny to czas, kiedy regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa często alarmują o niskich stanach zapasów krwi, która w wielu przypadkach jest konieczna, by uratować ludzkie życie. Niestety, nie inaczej jest także i w tym roku.

Według informacji udostępnianych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, obecnie szczególnie potrzebne są donacje posiadaczy grup krwi A, B oraz 0. W najbliższym czasie w Puławach i okolicach będzie sporo okazji do tego, by uczestniczyć w zorganizowanych akcjach oddawania krwi. Już w najbliższy wtorek 16 sierpnia akcja krwiodawcza planowana jest przy remizie OSP w Gołębiu. W tym dniu będzie można oddawać krew w godz. 8:30-12:30. W poniedziałek 22 sierpnia mobilny krwiobus stanie zaś pod puławskim Urzędem Miasta, rejestracja dawców będzie trwać od 8:30 do 13:00. W tych samych godzinach, w piątek 26 sierpnia planowana jest akcja krwiodawcza w siedzibie głównej Zakładów Azotowych w Puławach. Swoją chęć udziału w tym przedsięwzięciu można zgłosić drogą SMS-ową pod numerem 609 933 998. Przypomnijmy, że krwiodawcy są każdorazowo kwalifikowani przez lekarza, tak by upewnić się, że pobór krwi nie będzie miał negatywnych skutków dla ich zdrowia.

Na co dzień krew można oddawać w punkcie terenowym RCKiK w Puławach przy ul. Bema w czwartki od 7:00 do 16:00 oraz w pozostałe dni robocze od 7:00 do 12:30.

Foto archiwalne

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.