HomenewsyDożynki Powiatowe 2022 – program wydarzenia

Dożynki Powiatowe 2022 – program wydarzenia

Dożynki Powiatowe 2022 – program wydarzenia

Pod koniec sierpnia tradycyjnie w naszym powiecie odbędą się dożynki, czyli święto odbywające się na zakończenie rolniczych zbiorów i żniw. W tym roku organizację Dożynek Powiatowych zaplanowano w Górze Puławskiej w dniach 27-28 sierpnia.

Pierwszego dnia, w sobotę tradycyjnie odbędą się zawody strażackie jednostek OSP z terenu całego powiatu. W planie są pokazy musztry, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. Druhowie będą rywalizować na stadionie w Górze Puławskiej przy ul. Długiej.

Główne uroczystości dożynkowe zaplanowano w niedzielę 28 sierpnia. Rozpoczną się one Mszą świętą o godz. 12:00, po jej zakończeniu planowany jest przemarsz uroczystego korowodu dożynkowego z kościoła na stadion w Górze Puławskiej, gdzie zaplanowano dalszą część wydarzenia. Nie zabraknie tradycyjnych elementów Święta Plonów, takich jak dzielenie się chlebem czy wręczenie nagród najbardziej zasłużonym rolnikom. O 16:00 rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejsze stoiska i wieńce dożynkowe, przygotowane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu.

W ramach wydarzenia zaplanowano także występy lokalnych artystów, a także dwóch zespołów disco-polo. O godz. 18:00 przed publicznością w Górze Puławskiej zaprezentuje się Czadoman, zaś godzinę później zaplanowano początek koncertu zespołu Veegas. Redakcja LPU jest patronem medialnym tegorocznych Dożynek Powiatowych.

Plakat organizatora

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.